• Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

      8 maja 2024 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy siódmej przy współpracy z chórem szkolnym. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, nawiązując do takich wartości jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno- muzycznego oraz obejrzała scenkę historyczną przedstawiającą obrady Sejmu Czteroletniego i momentu uchwaleni
      Czytaj więcej
    • Wycieczka do Tułowic

      7 maja klasy I, II, III i V wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przygoda nasza rozpoczęła się od lekcji muzealnej w skansenie i zwiedzania z przewodnikiem Muzeum. Kolejnym naszym krokiem była podróż pociągiem Retro do Wilcza Tułowskiego w Puszczy Kampinoskiej. Po krótkim spacerze puszczańskimi ścieżkami dojechaliśmy do Tułowic. Czekało tam na nas ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy nad Łasicą w Osadzie Puszczańs
      Czytaj więcej
    • Obchody "Światowego Dnia Ziemi"

      24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji obejrzeliśmy inscenizację przypominającą wszystkim o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę i jej ochrona oraz co jej zagraża. Uczniowie klasy I i II zwrócili uwagę na to, że każdy z nas swoim zachowaniem na co dzień może przyczynić się do tego, aby Ziemia była czysta, piękna i zielona.
      Czytaj więcej
    • O jubileuszu 100-lecia naszej szkoły

      W tym roku mija 100 lat od powstania Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach. Historia szkoły jest niezwykle ciekawa. Przez wszystkie lata swego istnienia, mimo zmieniających się czasów i warunków, szkoła zawsze była ostoją dla swoich wychowanków oraz gwarancją wysokiego poziomu nauczania i wychowania w poszanowaniu tradycji i wartości etycznych. Podkreślało to dobitnie motto jubileuszu wyrażone słowami prof. Tadeusza Ko
      Czytaj więcej
    • Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

      18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, jako pierwszej w gminie odbyły się spotkania oraz warsztaty w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku. Do akcji aktywnie włączyli się również ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.
      Czytaj więcej
    • Wizyta Mazowieckiej Kurator Oświaty w naszej szkole

      16 kwietnia odwiedziła nas Pani Wioletta Krzyżanowska - Mazowiecka Kurator Oświaty. Wizyta odbyła się w bardzo miłej atmosferze. Cała społeczność szkolna była zaszczycona, że mogła spotkać się z tak ważnym gościem. Była to doskonała okazja do rozmów na temat funkcjonowania naszej placówki oraz wymiany doświadczeń dydaktyczno-wychowawczych.
      Czytaj więcej
    • Gminny Turniej Piłki Siatkowej chłopców

      12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Filip Pytlak, Filip Barciak, Mateusz Wiśniewski, Rafał Baczyński, Bartłomiej Wróbel, Michał Nowakowski i Patryk Agu wywalczyła II miejsce. Była to super zabawa, niezapomniane emocje do ostatniej minuty! Brawo chłopaki!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
      Czytaj więcej
    • Warsztaty profilaktyczne dla klas V-VIII

      W dniu 08.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach miały miejsce warsztaty profilaktyczne, przeprowadzone przez Magiczną Scenę z Krakowa. Warsztaty skierowane były dla uczniów klas V - VIII. Tematami poruszanymi na warsztatach były: Budowanie relacji w zespole klasowym oraz Podnoszenie kwalifikacji. Budowanie wizerunku.Warsztaty profilaktyczne, które co roku cieszą się dużą popularnością zostały dobrze odebrane pr
      Czytaj więcej
    • Aktualności

          • Konkurs szkolny

            ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY

            „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”

            Symbole narodowe odgrywają niezwykle ważną rolę w podtrzymywaniu tożsamości narodowej. To właśnie te elementy spajają obywateli państwa i pozwalają im podkreślić swoją odrębność od innych narodów i kultur. Najważniejsze symbole dla Polaków to godło, hymn oraz flaga. Polskie symbole narodowe wyrażają szacunek i miłość Polaków do Ojczyzny. Kreują wspólną tożsamość, pamięć i nadzieję. Są znamieniem patriotyzmu, dumy i honoru, a także godności Polaków.

          • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

            Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

            W naszej szkole z tej okazji, przygotowano wystawę z najważniejszymi informacjami odnośnie trudności, z jakimi zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. 2 kwietnia wśród nauczycieli i uczniów dominował w ubiorze kolor niebieski. Dla uczniów klas I – III przeprowadzono warsztaty nt. „Poznaj autyzm”, podczas których odbyła się projekcja filmów „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”. Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

          • Rozstrzygnięcie konkursu "100 kwiatów na 100- lecie"

            W konkursie plastycznym "100 kwiatów na 100- lecie" organizowanym z okazji jubileuszu naszej szkoły udział brali uczniowie klas 0- VIII. Duże, białe kwiaty zgłoszone na konkurs były przepiękne i zachwycały starannością wykonania. Tak zatem przedstawiają się wyniki konkursu:

            I miejsce- Krzysztof Sajnacki, Kacper Krajewski, Agata Kowalik

          • Pola Nadziei 2023/2024

            Program

            DWUDZIESTA SIÓDMA EDYCJA PÓL NADZIEI

            Kwitną wokół nas

            Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu Pola Nadziei wspierając hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej w Warszawie. W niedzielę 24 marca br. przy kościele w Mikołajewie oraz kaplicy w Nowym Białyninie można było złożyć dar serca w zamian otrzymując od szkolnych wolontariuszy (Filip Chrzanowski, Julia Głażewska, Michał Nowakowski, Nikola Rychlicka, Mateusz Wiśniewski, Daria Zastawna) kwiat origami. Dzięki hojności ofiarodawcom zebraliśmy kwotę 1060 zł, która została przekazana na rzecz hospicjum.

          • Światowy Dzień Zespołu Downa- Każdy inny- wszyscy równi

            21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny. To również dzień kolorowej skarpetki, dzień wyjątkowy dla osób z Zespołem Downa. Uczniowie wysłuchali krótkiej pogadanki, obejrzeli tematyczną bajkę i na znak solidarności i akceptacji założyli kolorowe skarpetki nie do pary. Każdy inny- wszyscy równi.

          • Pierwszy dzień wiosny..."wiosna ach to ty!"

            „Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi…wiosna, wiosna ach to ty!”. Dziękując uczniom za wspaniałe występy na 100-lecie szkoły, Samorząd Uczniowski zorganizował 21 marca (pierwszy dzień wiosny) nietypowe zajęcia z chwilą relaksu. Był poranny spacer i „pożegnanie” Marzanny, za której wykonanie dziękujemy klasie VII. Następnie seans filmowy i turniej, w którym klasy wypróbowały nową grę podarowaną na 100- lecie szkoły. Na sam koniec uczniowie podjęli wyzwanie napisania biegającego dyktanda o tematyce wiosennej. Było wesoło i pogodnie, jak na pierwszy dzień wiosny przystało.

          • Uwaga!!!

            Autobus szkolny 20 marca 2024 r. (środa) kursuje:

            Sochaczew- Bojowników- 8.30

            Andrzejów Duranowski, przystanek I- 8.35

            Andrzejów Duranowski, przystanek II- 8.40

            Bielice- 8.45

            Sielice, przystanek I- 8.50

            Sielice, przystanek II- 8.55

            Roztropna, przystanek I- 9.00

            Roztropna, przystanek II- 9.02

          • Dzień otwarty w ZSKZ w Sochaczewie

            W środę tj. 5 marca uczniowie klasy ósmej wraz z wychowawcą oraz doradcą zawodowym: p. Mariolą Wagner oraz p. Magdaleną Pietrzak uczestniczyli w Dniu Otwartym w Zespole Szkół Kształcenia Zawodowego w Sochaczewie. W jego ramach funkcjonuje Technikum Kształcenia Zawodowego nr 1 im. mjr. Feliksa Kozubowskiego i Sochaczewska Szkoła Realna – Liceum Ogólnokształcące nr 2 im. mjr. Feliksa Kozubowskiego. Ósmoklasiści zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025, zwiedzali klasopracownie oraz uczestniczyli w pokazach. Podczas spotkania na zaproszonych gości czekał smaczny poczęstunek. Dziekujemy Szkole Średniej za miłe przyjęcie.

          • Gra terenowa "Żołnierze Wyklęci"

            2 marca br. grupa „Kusy” (Mateusz Wiśniewski, Michał Nowakowski, Filip Pytlak, Zofia Kantarska, Lena Kwiatkowska, Maria Figat) wywalczyła III miejsce w grze terenowej „Żołnierze Wyklęci” organizowanej przez Hufiec ZHP w Sochaczewie. To był niesamowity wyczyn, prawie 20 km trasy z tzw.buta,a po drodze wiele różnych zadań do wykonania, zabawne sytuacje i uśmiech na twarzy (mimo chłodnej pogody). Gratulujemy wyniku, a przede wszystkim podziwiamy, że młodzież poświęciła swój wolny czas na zrobienie czegoś wyjątkowego. Pamięć o polskich bohaterach walczących z władzą komunistyczną po II wojnie światowej, to część naszej historii, naszej tożsamości narodowej. Uczniowie wykazali się determinacją, siłą, inteligencją, a przede wszystkim stworzyli zgrany, uzupełniający się zespół, do którego każdy wniósł cząstkę siebie. Brawo! Dziękujemy za mile i owocnie spędzony czas!-opiekunowie grupy: p.Ania

          • Dni klas młodszych

            W dniach od 28 lutego do 1 marca zorganizowane zostały w naszej szkole "Dni klas młodszych". W tym roku ze względu na obchody 100-lecia naszej placówki, młodsi uczniowie poznawali Janusza Kusocińskiego naszego patrona. W pierwszym dniu uczniowie klas I-III poprzez wspólną zabawę zdobywali informacje o patronie naszej szkoły, poznawali ciekawostki z życia prywatnego i sportowego Janusza Kusocińskiego. Na koniec spotkania dzieci sprawdziły swoją wiedzę biorąc udział w quizie. W drugim dniu dzieci klas II-III miały za zadanie wykonać portret naszego patrona. Najmłodsi uczniowie, klasa I- ozdobić symbole związane z życiem i karierą Janusza Kusocińskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

          • Gminne Zawody Tenisa Stołowego

            23 i 26 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Wymysłowie odbyły się Gminne Zawody Tenisa Stołowego. Rozgrywki odbywały się zarówno u chłopców, jak i dziewcząt w dwóch kategoriach: klasy 4-6 oraz 7-8. Nasza drużyna w składzie: Maria Figat, Julia Głażewska, Maja Nowakowska i Lena Kwiatkowska zajęły drużynowo IV miejsce, ale największą niespodziankę sprawiła Maria Figat, która w swojej kategorii zajęła I miejsce. Chłopcy reprezentowali naszą szkołę w składzie: Patryk Agu, Klaudiusz Bartkowski, Filip Pytlak i Michał Nowakowski. Drużynowo ukończyli rozgrywki na IV miejscu, a indywidualnie najlepszym okazał się Filip Pytlak zajmując miejsce III.

          • Zapraszamy do udziału w konkursie

            Jubileusz 100-lecia powstania – ZIW RP Okręg Lublin

            Świetlicowy konkurs plastyczny

            W związku z obchodami 100 – lecia istnienia naszej szkoły serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do wspólnej celebracji tego wyjątkowego jubileuszu i udziału w świetlicowym konkursie plastycznym pt.

            MOJA SZKOŁA – WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO…”

            Konkurs odbędzie się w dwóch grupach wiekowych

          • Świetlicowy Turniej Warcabowy

            Od 12 do 16 lutego w świetlicy szkolnej rozegrany został turniej warcabowy zorganizowany z okazji 100 – lecia istnienia naszej placówki. Do turnieju zgłosiło się 18 uczniów. Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje, wszyscy byli skupieni na rozgrywkach. Gracze podczas swoich pojedynków długo myśleli nad każdym posunięciem mając świadomość, że nie są to zwykłe gry podczas pobytu w świetlicy. Po zaciętych pojedynkach udało się wyłonić warcabowych mistrzów świetlicy:

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 19.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Nasze media społecznościowe