• Drodzy Ósmoklasiści!!!

          • Drodzy Ósmoklasiści, przed wami 3 dni egzaminów. Trzymamy za Was kciuki i życzymy Wam POWODZENIA!!!

            Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły oraz koleżanki i koledzy z młodszych klas.

          • Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”

          • 9 maja w Bibliotece Publicznej Gminy Sochaczew odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaprojektuj medal olimpijski”. Gościem specjalnym spotkania był jeden z jurorów tegoż konkursu – pan Łukasz Kuciński, znany też jako „Bofzin”, rysownik i twórca komiksów – który poprowadził warsztaty dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, kiedy i gdzie powstały pierwsze medale, jak i z czego są robione współcześnie, jakie mogą mieć kształty, co symbolizują. Następnie każdy projektował swój własny medal (awers i rewers), będący swego rodzaju autoprezentacją twórcy. Powstały bardzo ładne, ciekawe i pomysłowe prace.

            Po warsztatach odbyło się rozdanie nagród za konkurs plastyczny. W kategorii klas III-V I miejsce zajęła Aleksandra Kubik, a III - Maria Gal Kalendarov. W kategorii klas VI-VIII miejsce II przypadło w udziale Kai Roznowskiej, a III –Marcie Radwańskiej; wyróżnienie otrzymała Maja Nowakowska.

            W ramach akcji „Zaczytaj się po uszy” nagrodzeni zostali najaktywniejsi czytelnicy Filii Bibliotecznej w Wyczółkach w 2023 roku: Hanna Bashir, Natalia Nowakowska, Wiktor Kantarski, Kamil Kantarski, Oliwia Nowakowska. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

          • 8 maja 2024 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczysty apel został przygotowany przez uczniów klasy siódmej przy współpracy z chórem szkolnym. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, nawiązując do takich wartości jak: Wolność, Naród, Ojczyzna. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno- muzycznego oraz obejrzała scenkę historyczną przedstawiającą obrady Sejmu Czteroletniego i momentu uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem wcielili się w role posłów, mieszkańców Warszawy, Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Małachowskiego oraz króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W trakcie występu zaśpiewano piosenki tematyczne związane z konstytucją: „Witaj majowa jutrzenko”, „ Te Deum”, „Zachwyca nas Polska”, „W imię ojca”. Na zakończenie uczniowie klasy VII odśpiewali utwór Jana Pietrzaka „Jest takie miejsce”.

            Apel bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Obudził uczucia patriotyczne, a także ponownie przypomniał, że naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Polskie Symbole Narodowe”

          • Z przyjemnością informujemy, że świetlicowy konkurs plastyczny „Polskie Symbole Narodowe” został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie. Wykonane prace były oryginalne, ciekawe i staranne. A oto wyniki konkursu:

            - kl.0-III:

            1. miejsce – Marcelina Żakowska

            2. miejsce - Maria Gal Kalendarov

            3. miejsce – Maria Matuszewska

            - kl. IV-VIII:

            1. miejsce – Krzysztof Sajnacki

            2. miejsce – Kacper Krajewski

            3. miejsce – Maja Nowakowska

          • Mistrz Kaligrafii

          • Na początku maja, w naszej szkole, ogłoszono wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego dla uczniów klas I-III "Mistrz Kaligrafii".

            Laureatami zostali:

            kl. I- Jan Dałkiewicz

            kl. II- Lidia Barciak

            Kl.III- Maria Gal Kalendarov

            Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

          • Wycieczka do Tułowic

          • 7 maja klasy I, II, III i V wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Przygoda nasza rozpoczęła się od lekcji muzealnej w skansenie i zwiedzania z przewodnikiem Muzeum. Kolejnym naszym krokiem była podróż pociągiem Retro do Wilcza Tułowskiego w Puszczy Kampinoskiej. Po krótkim spacerze puszczańskimi ścieżkami dojechaliśmy do Tułowic. Czekało tam na nas ognisko, pieczenie kiełbasek i zabawy nad Łasicą w Osadzie Puszczańskiej. Niestety, czas płynął bardzo szybko... Był to bardzo udany wyjazd. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych wspomnień.

          • Wizyta w Fundacji dla Szczeniąt Judyta

          • Społeczność naszej szkoły często angażuje się w różne akcje charytatywne, a tym samym okazuje wielkie serce i wsparcie dla potrzebujących. Tym razem Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę na rzecz Fundacji dla Szczeniąt Judyta w Nowym Białyninie. Oprócz zebrania darów dla schroniska, akcja miała również na celu uświadomienie uczniom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, zwrócenie uwagi na potrzeby zwierząt.

            25 kwietnia nasi wolontariusze wraz z opiekunami osobiście przekazali zebrane dary odwiedzając Fundację. To właśnie tu trafiają szczenięta porzucone, chore, skrzywdzone, po wypadkach, zbierane z rowów, pól i ulic – często z matkami. Fundacja leczy je, przygotowując do adopcji i znajduje dla nich dobre, kochające domy. Podczas wizyty wolontariusze zostali oprowadzeni po terenie Fundacji. Pan Piotr pokazał nam w jakich warunkach żyją zwierzęta, zobaczyliśmy boksy, w których przebywają szczenięta. Dowiedzieliśmy się również, iż podopieczni Fundacji mają prawie 100-procentową przeżywalność, co stanowi wyjątek na tle innych schronisk.  Nasza wizyta była świetną okazją uwrażliwienia młodych ludzi na nieszczęście oraz wpojenia w nich chęci niesienia pomocy potrzebującym. Chcielibyśmy złożyć serdeczne podziękowania dla p. Piotra za miłe przyjęcie i cenne wskazówki dotyczące opieki nad szczeniętami.

          • Grupa Zaelektryzowani w szkole

          • 25 kwietnia naszą szkołę odwiedziła „Grupa Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych. Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Zainteresowaniem cieszyły się zabawy np. z ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru czy „czarodziejskie okulary”. Niektórzy uczniowie mogli na własnej skórze poznać prawa fizyki, biorąc udział w eksperymentach. Prowadzącemu udało się w umiejętny sposób połączyć elementy humorystyczne z edukacyjnymi, zachęcając obserwujących do wspólnego, bezpiecznego eksperymentowania. Dzięki czemu uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki. Świetnie się bawili, miło i pożytecznie spędzili czas. Animator dowiódł, że nauka fizyki i chemii nie musi być nudna!

          • Obchody "Światowego Dnia Ziemi"

          • 24 kwietnia 2024 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Z tej okazji obejrzeliśmy inscenizację przypominającą wszystkim o tym, jak ważna jest troska o naszą planetę i jej ochrona oraz co jej zagraża. Uczniowie klasy I i II zwrócili uwagę na to, że każdy z nas swoim zachowaniem na co dzień może przyczynić się do tego, aby Ziemia była czysta, piękna i zielona. 

          • Podziękowanie z Hospicjum

          • Miło nam poinformować, iż nasza szkoła otrzymała podziękowanie od zespołu Hospicjum w Warszawie za przekazanie środków finansowych. Przypominamy akcja charytatywna na rzecz Hospicjum została zorganizowana przez Szkolny Klub Wolontariatu w ramach akcji Pola Nadziei. Dziękujemy raz jeszcze wszystkim ofiarodawcom i naszym wolontariuszom.

          • Kampania społeczna "Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny"

          • 18 kwietnia 2024 r. w naszej szkole, jako pierwszej w gminie odbyły się spotkania oraz warsztaty w ramach kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, prowadzonej przez samorząd województwa mazowieckiego we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Płocku. Do akcji aktywnie włączyli się również ratownicy medyczni z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

            Tego dnia, zaproszeni goście przeprowadzili wśród uczniów trzy panele tematyczne uświadamiające o zagrożeniach, przypominające o zasadach bezpieczeństwa na drodze i w życiu codziennym oraz rozwijające umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci miały również okazję sprawdzić się w jeździe po specjalnie przygotowanym torze rowerowym oraz w prezencie otrzymały zestawy odblaskowe.

            Serdecznie dziękujemy za przybycie Wójtowi Urzędu Gminy Sochaczew p. Mirosławowi Orlińskiemu, p. Grzegorzowi Dobrowolskiemu dyrektorowi delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Żyrardowie, p. Katarzynie Szymańskiej i p. Ewie Decyk z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, pracownikom WORD w  Płocku, ratownikom medycznym z SP ZOZ WSPRiTS w Płocku.

            Dziękujemy za przekazanie ogromu wiedzy oraz mile spędzony czas.

          • Prośba o fanty na loterię podczas festynu rodzinnego

          • Podczas Festynu Rodzinnego organizowanego przy Szkole Podstawowej w Wyczółkach (16 czerwca) odbędzie się loteria fantowa. Loteria cieszy się dużym zainteresowaniem i prawie wszyscy uczestnicy festynu chętnie kupują losy.

            Zyski z loterii dofinansują działalność Samorządu Uczniowskiego.

            W związku z tym, będziemy wdzięczni za każdy drobiazg, który dostaniemy. Ofiarowane rzeczy powinny być nowe lub używane w dobrym stanie. Zachęcamy do wzięcia udziału we wspólnej inicjatywie dla dobra naszych dzieci.

            Fanty można przynosić do p. K. Bury oraz p .I. Gasińskiej.  Z góry dziękujemy :)

             

          • Wizyta Mazowieckiej Kurator Oświaty w naszej szkole

          • 16 kwietnia odwiedziła nas Pani Wioletta Krzyżanowska - Mazowiecka Kurator Oświaty. Wizyta odbyła się w bardzo miłej atmosferze. Cała społeczność szkolna była zaszczycona, że mogła spotkać się z tak ważnym gościem. Była to doskonała okazja do rozmów na temat funkcjonowania naszej placówki oraz wymiany doświadczeń dydaktyczno-wychowawczych.

          • Dzień otwarty w ZS "Ogrodnik" w Sochaczewie

          • We wtorek 16 kwietnia, klasa VIII wybrała się na dzień otwarty do ZS "Ogrodnik" w Sochaczewie. Uczniowie zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, zwiedzili budynek, obejrzeli zajęcia. Był to kolejny punkt na mapie wędrówki klasy VIII po szkołach średnich przed podjęciem dla nich ważnej decyzji-wyboru szkoły swoich marzeń.

          • Widowisko dla rodziców "Jak rozpoznać dziecko krzywdzone"

          • 15 kwietnia 2024 r. o godzinie 17:00 w świetlicy szkolnej  Szkoły Podstawowej w Wyczółkach, rodzice mogli obejrzeć specjalnie przygotowane widowisko pt. "Jak rozpoznać dziecko krzywdzone".Po spektaklu odbyła się dyskusja, podczas której została poruszona kwestia rozpoznawaniasymptomów krzywdzenia małoletnich i właściwej reakcji na to groźne zjawisko.

            A oto wypracowane sposoby i wskazówki dla rodziców:

            • Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi,
            • Na pytania odpowiadajcie jasno i dokładnie, bądźcie uczciwi wobec swoich dzieci,
            • Mówcie dzieciom o swoich uczuciach i zachęcajcie je do wyrażania własnych- pomagając im nazywać to, co czują,
            • Słuchajcie tego, co i jak mówi Wasze dziecko,
            • Towarzyszcie dziecku postawą wspierającą,
            • Dotyk jest ważny w czasie kryzysu. Przytulajcie swoje dzieci !!!
            • Bawcie się z nimi- to rozładowuje napięcie,
            • Zapewnijcie dziecku dostęp do jego ulubionej zabawki,
            • Spędzajcie z nim więcej czasu,
            • Jeżeli potrzebujecie pomocy specjalisty- sięgnijcie po nią jak najwcześniej !

            Pamiętajcie !!! Objawy, które utrzymują się u dziecka, nie są konsekwencją Waszych zaniedbań  czy błędów.

          • Gminny Turniej Piłki Siatkowej chłopców

          • 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żukowie odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej chłopców. Nasza drużyna w składzie: Filip Pytlak, Filip Barciak, Mateusz Wiśniewski, Rafał Baczyński, Bartłomiej Wróbel, Michał Nowakowski i Patryk Agu wywalczyła II miejsce. Była to super zabawa, niezapomniane emocje do ostatniej minuty! Brawo chłopaki!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          • Warsztaty profilaktyczne dla klas V-VIII

          • W dniu 08.04.2024 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Wyczółkach  miały miejsce warsztaty profilaktyczne, przeprowadzone przez Magiczną Scenę z Krakowa. Warsztaty skierowane były dla uczniów klas V - VIII. Tematami poruszanymi na warsztatach były:  Budowanie relacji w zespole klasowym oraz  Podnoszenie kwalifikacji. Budowanie wizerunku.Warsztaty profilaktyczne, które co roku cieszą się dużą popularnością zostały dobrze odebrane przez uczniów oraz nauczycieli. Forma prowadzenia warsztatów była bardzo efektywna, dzięki czemu aktywizowała uczniów do rozmowy, dialogu, refleksji.